Počas tohto leta budeme týždenne publikovať jedno z 8 zamyslení pre páry s otázkami na telo. Prečo?

Našu sériu kázni Cieľové stanice sme zakončili okrem iného výzvou zapojiť sa do tejto iniciatívy. Prečo? Pretože naše vzťahy sa v konečnom dôsledku nevyvinú podľa toho, ako si to vysnívame, ale podľa cesty, po ktorej sa vyberieme. Jedným z faktorov, ktoré určujú našu cestu, je naša pozornosť. Kam ide naša pozornosť, tam pôjdeme aj my. Tam pôjdu aj naše vzťahy, naše manželstvá. Preto vznikla táto iniciatíva. Chceme ako páry po dobu 8 týždňov venovať pozornosť nášim vzťahom tým, že si nájdeme čas sadnúť si vo dvojici na 30 minút týždenne k jednému z pripravených zamyslení a nechať Boha prehovoriť do našich vzťahov. Peťo Hrubo bol taký láskavý, že pre nás týchto 8 zamyslení spracoval a ku každému z nich pripravil sadu diskusných otázok. Je to skvelá príležitosť nechať Písmo prevravieť do našich vzťahov a položiť si otázky, ktoré sme si možno nikdy takto nepriamo nekládli. Prajem vám, aby tieto zamyslenia boli pre vás požehnaním. Peťo, vďaka za tvoju prácu!

-Janči-

Pripravil som niekoľko zamyslení na premýšľanie a diskusiu pre páry – tie, ktoré práve vznikli, manželské páry či pre tých z  vás, ktorí k manželstvu smerujete. Verím však, že aj Vy, nezadaní, v týchto zamysleniach opierajúcich sa o odkazy z Biblie, nájdete inšpiráciu pre svoj praktický život.

-PHf-

Tak ako? Spravíš si na to čas? Začíname 3.7.

Vy ste šikovní a zrejme nepotrebujete takýto typ rady. No ak náhodou neviete ako na to, tak napríklad takto:

  1. Sadni si so svojou druhou polovičkou nad spoločný kalendár a na každý týždeň leta si spolu naplánujte 30 minút času, ktorý venujete týmto zamysleniam. Skúste nájsť taký čas, kedy budete čo najmenej rušení, aby ste sa mohli v pokoji rozprávať. Poznačte si to do kalendára.
  2. Každý pondelok na tomto webe nájdeš nové zamyslenie. Prines ho so sebou na vaše stretnutie.
  3. Na stretnutie si spravte pohodu 🙂 Káva, čaj, voda, bábovka… 🙂
  4. Utíšte sa, vypnite mobily, modlite sa.
  5. Jeden z vás nech nahlas prečíta zamyslenie – okrem otázok. Prečítajte si Biblické verše, na ktoré sa text odvoláva. To vám zaberie 2 min.
  6. Hovorte o tom, čo ste čítali – vyjasnite si, či ste správne porozumeli textu. Dajte tomu 3-4 min.
  7. Zvyšných 25 minút si spoločne prejdite jednotlivé otázky a diskutujte. Pravdepodobne po tých 25 minútach diskusiu nebudete mať uzavretú, práve naopak, budete v tom najlepšom. Skvele, nevadí! Stretnutie uzavrite, tým témam sa môžete venovať celý zvyšok týždňa.

Ak chceš dostávať emailom upozornenie vždy, keď publikujeme nové zamyslenie, napíš nám na zakostolom@gmail.com.