Prečo organizujeme charitatívne podujatie?

Naše presvedčenie je, že práca v oblasti dobročinnosti pre núdznych je mincou s dvoma stranami. Na jednej strane pomôžeme tam, kde je núdza a svet je tak lepším miestom pre život. Na strane druhej, dobročinnosť je ctnosť, ktorá pomáha nám samým, t.j. byť zrelším a štedrým a teda dospelým.

Info

Deň: Sobota 23.12.2017
Čas: Od 16.00 do 17.30
Miesto: Escape Club – Malá scéna Domu odborov. Vchod z dvora – za rampou, parkovanie je k dispozícii.

Program

Program Vianočného stretnutia vo forme krátkej Bohoslužby:

  • Hudobný hosť Adam Bubík (ČR)
  • 20 minútová úvaha o zmysle Vianoc
  • Prezentácia práce CSS Lúč
  • Odovzdanie materiálnej zbierky zástupcovi Lúč
  • Pre deti bude zabezpečený alternatívny program
  • Občerstvenie

Tieto Vianoce chceme podporiť:
CSS Lúč

Sociálne zariadenie Lúč, J.Kráľa 7, 010 01 Žilina vzniklo v roku 1993, ako domov pre matky s deťmi a resocializačné stredisko pre mládež s poruchami správania. V súčastnosti je sociálnym zariadením denného a celoročného pobytu, v ktorom sa poskytuje starostlivosť hendikepovaným a týraným matkám s deťmi, ktoré vyžadujú neustálu asistenciu pri každodenných povinnostiach, starostlivosti a výchove detí.

http://jkrala.dsszsk.sk/

Prečo ide o materiálnu zbierku?
Vedenie Soc. zariadenia Lúč uprednostnilo tento spôsob pomoci.

Prečo nepodporiť (finančne alebo materiálne) Sociálne zariadenie Lúč priamo?
Určite môžete, budeme sa z toho iba tešiť. Zbierku organizuje naša komunita za účelom pomoci a zvýšenia povedomia o potrebách núdznych v našom meste.

Ako sa zapojiť do zbierky?

Čo môžeš priniesť?
Tento rok na centrum prispievame hygienickými potrebami. Pre deti sú to napríklad plienky (všetky veľkosti), modrá indulona, paličky do uší… a pre ich rodičov sú to sprchové gély, šampóny, zubná pasta, kefky…Môžete byť kreatívni, výber je na vás 🙂 A nezabudnite – hoc aj malý príspevok vie byť veľkým darom.

Aktuálny zoznam príspevkov nájdeš tu.

Čo ak nemáš čas niečo nakúpiť?
Môžeš poslať peniaze vo forme daru na IBAN: SK12 7500 0000 0040 2303 3217  a Variabilný symbol: 111. Ak chceš, aby sme konkrétne za tieto peniaze nakúpili – pošli nám o tom správu na zakostolom@gmail.com Celých 100% vášho daru pri ktorom bude variabilny symbol: 111 použijeme na nakúpenie drogérie pre Sociálne centrum Lúč.

Hudobný hosť: Adam Bubik

Poľsko-český hudobník a pesničkár zo Sliezska, ktorý je v Českej republike známy aj ako vedúci chvál. Od roku 2017 začal spolupracovať s poľským hudobným producentom Mirkiom Stępniom (pôsobenie v TGD, Mate.O, Wniebowzięci a ďaľších projektoch). Adamove piesne sú veľmi chytľavé, energické a charakteristické, avšak nepostrádajú duchovnú hĺbku. 

Ďalšie videá:
W zasiegu twych rak: https://youtu.be/ OEcunxK0iSI
Nie boje sie: https://youtu.be/ fGwJtobpqHI
Powiedz mi: https://youtu.be/ eXCefjOB9yg
Live (bez úprav): https://youtu.be/ 6ujxRhYWB58